fbpx

O ENERGY GAZ POLSKA

ENERGY GAZ POLSKA: WIZJA 2 MŁODYCH LUDZI Z PASJĄ!
HISTORIA PRAWDZIWA. PIOTR I MAŁGORZATA ZATCHIJ

Jako Właściciele zakładając Energy Gaz Polska, blisko 15 lat temu nie myśleliśmy, że Energy Gaz Polska stanie się ulubioną przez Państwa Klientów firmą montażu i serwisu LPG w Polsce. Mieliśmy nadzieję, marzyliśmy o tym, ale nie śmieliśmy oczekiwać takiego poziomu i popularności Firmy EGP jak obecnie. To było wtedy poza naszą wyobraźnią.

Małgorzata – młoda wilczyca świetnie czująca się i odnosząca sukcesy w korpo-biznesie, Piotr utalentowany szef ówczesnej Firmy LPG, która realizowała kontrakt z Toyotą. Wszystko pięknie, ale w głowach tliło nam się marzenie o własnej Firmie, gdzie realizować będziemy swoje plany, schematy, procedury, gdzie stworzymy coś poważnego tak na serio.

Impulsem aby stworzyć Energy Gaz Polska i zainwestować czas, pieniądze, starania, życie w montaż i serwis LPG do aut mój Dziadek, Stanisław. On wierzył, że jak to nazwał, moja obrotność, zaangażowanie, spryt i pracowitość wraz z inteligencją, wiedzą i poważnym podejściem Piotra do pracy i Klienta przyniosą naszej Firmie sukces. Zróbcie to: usłyszeliśmy… i zrobiliśmy. Nie mogłam zawieźć Dziadka, on przecież tak w nas wierzył!

Gdzieś na A4 rozmawialiśmy o tym jak Firmę nazwać? I wszystko stało się takie oczywiste: Energy bo byliśmy pełni energii, pasji zapału. Gaz bo chcieliśmy specjalizować się w Autogazie. LPG było wtedy w powijakach. Polska bo jesteśmy w Polsce – prawda  jakie to logiczne i proste? Nazwa już była, lokalizacja w Fabryce Przemysłowego Centrum Optycznego na ul. Ostrobramskiej 75 w Warszawie cudem się znalazła, wystarczył remont i Energy Gaz Polska mogła zacząć działać. Montaż LPG, serwis Autogazu i Klienci – to było coś na czym nam zależało kiedyś i zależy Firmie dziś. Energy Gaz Polska od samego początku zdobyła serca Klientów, którzy podchodzili do Firmy z ufnością, wiarą. Wielu Klientów z tamtych lat jest z Energy Gaz Polska do dziś. Nie zawiedliśmy! Każdy Klient który Instalację gazową do swego auta zakładał kiedyś, dziś jest w EGP widziany z radością.

 

Ostatnio Pan Mirosław przyjechał na serwis i jak stwierdził: nie dzieje się nic. Jest super a zrobił 320 tys. na LPG po montażu gazu LPG w EGP 13 lat temu. Przyszedł, zapytał jaki gaz do Seata, zaufał Piotrowi, który wybrał dla niego LPG i jeździ do dziś na tym samym zestawie LPG.

Przemysłowe Centrum Optyki postanowiło sprzedać grunt pod deweloperkę. Energy Gaz Polska po 2 latach działalności stanęła przed koniecznością zmiany lokalizacji, co zawsze jest kłopotem i napawa niepewnością i stresem. Szczęśliwa passa trwała i nieopodal starej lokalizacji nadarzyła się okazja zakupu budynku, w którym do dziś ma siedzibę Energy Gaz Polska. To tutaj Firma rozwinęła skrzydła, w tym miejscu zaczęła się prawdziwa przygoda w branży LPG. Tutaj zdobyliśmy najwięcej Klientów, zagazowaliśmy najwięcej w branży LPG samochodów Klientów biznesowych, prywatnych. Na Ostrobramskiej każdego dnia przekonywaliśmy, że gaz to paliwo przyszłości a nie do zapalniczek. Zaprzyjaźniliśmy się ze swoimi pracownikami, którzy pracują z nami od lat, niektórzy ponad 10!

Dobra energia ludzi tu pracujących, zaangażowanie, kultura osobista i przychylne podejście do Klienta to oprócz praktyki, fachu, wiedzy z zakresu LPG – Autogazu to cechy, które wyróżniają zespół Energy Gaz Polska. Zespół ten niejednokrotnie pokazał, że na tle konkurencji nie ma sobie równych. Uczciwie pracujemy w tym miejscu budując tym samym dobrą opinię EGP na rynku gazu do samochodu w Polsce. Firma to my, nasz wyjątkowy zespół, dlatego jak kiedyś tak i dziś serdecznie zapraszamy do Energy Gaz Polska. Miejsca przychylnego ludziom, bezpiecznego dla samochodów, które przechodzą konwersję LPG. Bo najważniejszy jest Klient, który swoim przekonaniem wykreował Energy Gaz Polska jako Firmę wiarygodną, pewną, bez ryzyka z zakresu montaż i serwis LPG. Dziękujemy bo bez Was drodzy Klienci nie byłoby sukcesu Energy Gaz Polska.

 

Energy Gaz Polska – dziś, Królowa jest tylko jedna!

Coby o Energy Gaz Polska nie mówić, Firma cieszy się niesłabnącą sympatia Klientów od lat. Klient myśli: jaki gaz LPG do mojego samochodu i trafia prędzej czy później do EGP. To fenomen naszej Firmy i Zespołu tworzącego to miejsce, klimat.

Montaż i serwis LPG to wyłączna specjalizacja Specjalistów LPG i właśnie tu poszerzają swoje horyzonty z branży Auto gazu, uczą się swego fachu, zgłębiają tajniki pracy z gazem we wszystkich markach Auto dostępnych na rynku. LPG ma w Ludziach pracujących w Energy Gaz Polska prawdziwych orędowników. Do LPG, paliwa zasilającego Państwa auta nasi ludzie podchodzą z powagą, szacunkiem, odpowiednim nastawianiem.

Jak bardzo drażnią nas teksty – jak kogoś nie stać na paliwo to powinien jeździć rowerem. A przecież gaz LPG to pełnowartościowe paliwo zasilające nasze auta. Daje komfort, autogaz gwarantuje oszczędności, zyski przy jednoczesnym niepogorszeniu wartości jezdnych naszych maszyn.

Jesteśmy pewni, że właściwe, poważne podejście Zespołu Energy do tych kwestii daje firmie tak wysoką pozycje na rynku LPG w Polsce. Klienci wybierają Energy spośród konkurencji, dlatego, że tutaj jest rzeczowo, profesjonalnie i z gwarancją, że auta trafiają w ręce wyspecjalizowanych, fachowych Mechaników.

Firmę LPG tworzą ludzie. Energy Gaz Polska ma to szczęście, że pracują tutaj Serwisanci ponad 10 lat. Firmę traktują jak swoją, dobrze się w niej czują, zależy im na tym, aby wszystko układało się w EGP dobrze. Jesteśmy tylko ludźmi, wszystko może się wydarzyć, ale dobrze jest wiedzieć, że na swojej Załodze można liczyć.

Energy Gaz Polska – rzeczywiście Królowa jest tyko jedna, ale sukces ma wielu ojców i właśnie im wszystkim Energy Gaz Polska zawdzięcza status, który osiągnęła przez lata!

 
 

Energy Gaz Polska – Instalacje LPG kiedyś, a dziś !

Instalacja gazowa LPG do aut na gaźniku, czy pośrednim wtryskiem paliwa ewoluowała na przestrzeni dekady. 14 lat temu nikogo nie dziwił Polonez, czy Duży Fiat na LPG. Oczywiście to były archaiczne instalacje LPG w porównaniu z dzisiejszym. Nie dziwił nikogo dziwny zapach, jajek otulający zagazowany pojazd, a że strzelił kilka razy przy okazji to też była sprawa, która nie budziła sensacji. Tak było, mixery na zamówienie wykonywał nasz zaprzyjaźniony warsztat i tak się biznes montażu i serwisu LPG toczył. Z biegiem lat samochody stały się nowoczesne, wtrysk pośredni wymagał innowacyjnych na tamte czasu urządzeń do konwersji LPG. Pierwsze urządzenia były w porównaniu z dzisiejszymi archaiczne, ale stanowiły krok milowy w rewolucji autogazu w Polsce. Na każdym etapie zmian, unowocześnień Energy Gaz Polska była na bieżąco.

Popularność Firmy w pewnym sensie byłą niejednokrotnie dźwignią sprzedażową dla wielu Marek LPG. Energy montuje, oznaczało jedno – instalacja ta LPG jest warta uwagi i promocji. Energy Gaz Polska postawiła na najlepszych producentów instalacji LPG w Polsce. Interesowało nas, bezawaryjnie korzystanie przez Klienta z auta po montażu LPG na obu paliwach w pełnym zakresie obrotów i obciążeń. Markowe LPG wraz z fachowym montażem dedykowanych przez Specjalistów EGP instalacji gazowych do aut Klientów, dziś zagwarantowało naszej Firmie pozycje Lidera w branży LPG. Nasz Zespół jest stale szkolony, montujemy niejednokrotnie LPG do samochodów jako piersi w danej marce. Nie baliśmy się nigdy wyzwań, tematów trudnych, podejmowaliśmy wyzwania w montażu LPG jako pionierzy. Niejednokrotnie wskazówki naszych Specjalistów do montażu czy serwisu LPG wykorzystywane były w procesie modyfikacji, tworzenia nowych softów, oprogramowania do setów LPG. Nie zaskoczył Zespołu fakt kolejnych zmian, modyfikacji w instalacjach LPG.

 
 

Opatrzeni w wystarczające doświadczenie zaczęliśmy jako pierwsi montować LPG do aut z silnikami wtrysku bezpośredniego. Tutaj już mechanikiem nie wystarczy być – trzeba być elektronikiem i być na wyższym pułapie niż reszta konkurencyjnych Firm w branży autogazu. Prawdziwą renomę, popularności i uznanie w śród Klientów, zakładów z branży Energy Gaz Polska zdobyła podejmując się z sukcesem konwersji LPG do wtrysku bezpośredniego benzyny. Mówimy o montażach wykonanych przez Specjalistów LPG w zakresie najnowocześniejszego systemu sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej, przeznaczonego do samochodów z bezpośrednim wtryskiem benzyny.

Specjaliści Energy Gaz Polska nie usiedli na laurach a czekali na nową generację, która pojawiła się na rynku ok. 2 lat temu. VI generacja LPG stała się prawdziwym wyzwaniem, testem dla firm montujących gaz do aut Klientów z bezpośrednim wtryskiem benzyny. VI generacja LPG ciekłego wtrysku LPG przeznaczona jest do aut FSI, TFSI, TSI, DISI, GDI, DIT, CGI, SKYACTIV, ECOBOOST.

Nowoczesny i najbardziej zaawansowany technologicznie układ zasilania pojazdów gazem LPG, przeznaczony specjalnie dla silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Instalacja ta wykorzystuje fabryczny układ paliwowy auta w celu zasilania gazem LPG. Gaz podawany jest przez wtryskiwacze benzynowe i wykorzystuje do maksimum oryginalne komponenty i oprogramowanie sterujące pracą układu paliwowego samochodu do którego jest montowana. I znów na Specjalistów ds. montażu serwisu i montażu LPG Klienci mogli liczyć. Jako pierwsi w Polsce podjęliśmy się montażu LPG tego zaawansowanego i nie znanego jak dotąd systemu LPG, który spłoszył konkurencję i obnażył braki w wyszkoleniu i wiedzy pracowników Firm w branży LPG.

 
 

Energy Gaz Polska nie zawodziło kiedyś i nie zawiedzie jutro. Gotowi jesteśmy do tego aby pogłębiać swoją wiedzę, posiadamy wiedzę dotyczącą tajników właściwej kalibracji, zastosowania przeróżnych rozwiązań, które finalnie dadzą Klientowi perfekcyjny montaż LPG w autach zasilanych poprzez gaźnik, wtrysk pośredni i bezpośredni benzyny. Jako Właściciele Energy Gaz Polska podziwiamy Zespół Ludzi, którzy pracują dla naszej Firmy i wierzymy w to, że Klient rafia w najlepsze ręce do montażu LPG w Polsce.

Perspektywy dla Autogazu w pastelowych barwach!

Energy Gaz Polska patrzy ufnie w przyszłość. Co prawda w związku z obecnie panującym smogiem Producenci Aut prześcigają się produkcji bardziej ekologicznych jednostek, jednak jak czas pokazał z różnym skutkiem. LPG dziś w Polsce nie jest docenione przez Rząd, jak to ma miejsce w innych krajach w tym europejskich. Dziś autogaz wrzucony jest do jednego wora z benzyną 95 i Dieslem, a tak nie powinno być. Dlaczego Dygnitarze CNG tratują jako paliwo niskoemisyjne a LPG jako wysokoemisyjne? To niezrozumiałe. A szczęście nad tym tematem pracują już instytucje typy Polski Związek Gazu Płynnego, który walczy o to aby LPG wreszcie traktowane było w Polsce uczciwie. To szansa dla Kierowców, którzy kochają Autogaz. Dziś LPG to paliwo pełnowartościowe, które daje w dodatku korzyść finansową o ekologii nie wspominając. Jasnym jest, że ludzi którzy skorzystali by z ulg i korzyści dlatego, że mają LPG jest za dużo. Dziś ok. 3 mln osób użytkuje w Polsce auta z gazem. Lepiej jest dziś ogłaszać sukcesy i wizje upustów dla osób, które mają auta z CNG czy elektryki bo jest ich po prostu niewielu. LPG nie ma konkurencji. Zarówno jak auta elektryczne czy zasilane CNG stanowią margines zainteresowania Klienta. CNG w Polsce ma 24 stacje, to ilość która raczej wywołuje uśmiech na Twarzy niż zainteresowanie zakupem auta z CNG czy zleceniu montażu w tym pojeździ w Energy Gaz Polska. Elektryczne auta to ambicja rządu bo raczkuje i nie trzeba aż takich ulg dawać jak przy LPG.

 

Auta elektryczne nie zrobią furory wśród ludzi firm biznesu. Nie nadają się! Znów nie ma infrastruktury, kto ma czas stale ładować baterie tracąc czas na ładowarkach. Nie wspominamy już o tym, że zakup auta elektrycznego wiąże się z ogromną dopłatą do tego rozwiązania, przez co samochody te są drogie, a i baterie wieczne nie są! W 2017 roku w Polsce zarejestrowanych było ok. 1000 aut elektrycznych przy 22 mln wszystkich jeżdżących po polskich drogach. Wniosek nie może być inny niż – LPG nie ma alternatywy. Dziś producenci aut skupiają się na śrubowaniu norm emisji spalin. Toyota wygrywa obecnie silnikami hybrydowymi – proste konstrukcje idealne pod LPG. Toyota sprzedaje samochody z ogromnym sukcesem i gro z nich wykorzystywane jest na TAXI w biznesie szeroko rozumianym. Fenomen Hybrydy jest taki, że pomimo tego że jest autem benzynowo elektrycznym montujemy do niego LPG. Zatem to prawdziwa hybryda trójpaliwowa, która pożądana jest do jazdy we Flotach, przewozach osób, przemysłu który pokonuje ogromne dystanse. Lexus nawet VW obecnie informuje w mediach, że odchodzi od Diesla a skupiać będzie się na zasilaniu hybrydowym. Energy Gaz Polska również w tym zakresie zakładała LPG jako pierwsza. Na naszych doświadczeniach uczyła się konkurencją, przekonywali Klienci, że lepszego rozwiązania nie znajdą. Zespół Energy od lat ma pełne ręce roboty, gdyż instalacja gazowa dziś nie przeraża a wręcz zachęca coraz to nowych Klientów do korzystania z dobrodziejstw Autogazu. Zatem wszystko co dobre dopiero przez branżą LPG i Energy Gaz Polska, dlatego zachęcamy do skorzystania z usług naszego Zespołu.

Media o nas

Interesuje Cię montaż LPG? Dobrze trafiłeś! Zadaj pytanie ekspertowi!