fbpx

HYBRYDA NA GAZ LPG

W starożytności najbardziej znaną Hybrydą była Chimera. Posiadała ona głowę lwa, ciało kozy oraz ogon węża. Zakasujące połączenie prawda? Dzisiejsze Hybrydy nie mają ze starożytnymi nic wspólnego, i dobrze! Co to jest HYBRYDA. W wielkim skrócie napęd hybrydowy można opisać jako połączenie silnika elektrycznego oraz spalinowego. Podczas zwalniania i hamowania silnik elektryczny pełni funkcję generatora, który odzyskuje energię, zaś generator służy jako rozrusznik przy uruchamianiu silnika spalinowego. Takie perpetum mobile w wielkim uproszczeniu. Podczas jazdy, gdy akumulatory zasilające silnik elektryczny są naładowane, silnik spalinowy jest wyłączony. Gdy zgromadzone zasoby prądu wyczerpują się, jednostka spalinowa uruchamia się i napędza generator prądotwórczy, zasilający jednostkę elektryczną. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy kontynuować jazdę bez konieczności ładowania akumulatorów z gniazdka. Przez wiele lat auta z napędem hybrydowym uchodziły za taki cud techniki, że niewielu osobom przychodziło nawet na myśl, żeby montować do nich instalacje gazowe. Już wtedy Energy Gaz Polska jako jedna z pierwszych firm w Polsce proponowała LPG do Hybrydy. Hybrydą z instalacją LPG 100 km da się pokonać za mniej niż 11 zł. Taniej można jeździć najwyżej motorowerem! Dziś w dobie wyśrubowanych norm emisji spalin Hybrydy stają się pożądane, gdyż Diesle tych norm nie spełniają. Zatem czy LPG do Hybrydy powinno nas dziwić? Jaki gaz do Hybrydy? Czy montaż LPG do Hybrydy niesie jakiekolwiek ryzyko? Czy w ogóle warto myśleć w kategorii instalacja LPG do Hybrydy? Czy Hybryda bez problemu zaadoptuje Autogaz przecież w tych autach mamy już napęd elektryczny i spalinowy! Jak LPG da sobie radę we współpracy z 2 innymi napędami. Starożytna Hybryda miała głowę lwa, ciało kozy a ogon węża. Dzisiejsze Hybrydy po montażu LPG w Energy Gaz Polska mają 3 systemy zasilania: elektryczny, spalinowy i gazowy. Imponujące!!!

 

Czy instalacja LPG zatem ma szansę działać pod maską hybrydowych jednostek poprawienie? TAK!! Dzisiejsi Dystrybutorzy BRC, Landi Renzo, KME, Stag opracowali elektronikę sterującą skonfigurowaną pod kątem hybryd, dającą 100% gwarancji , że auto po montażu gazu LPG będzie pracowało bez zarzutu z systemem benzynowym i elektrycznym.

Kluczem do konwersji hybrydy na napęd LPG jest opracowanie takiego sterownika instalacji gazowej, który pozwoli na ponowne uruchamianie silnika spalinowego z pominięciem tzw. stałej czasowej, czyli fazy przejściowej realizowanej na benzynie nawet pomimo odpowiedniej temperatury cieczy chłodzącej potrzebnej do rozprężenia gazu w reduktorze.

To bardzo ważne, bo przy stałej czasowej na poziomie 30 czy więcej sekund silnik podczas jazdy w mieście mógłby prawie nigdy nie przełączać się na LPG – tak krótkie potrafią być okresy jego pracy.

Pojawienie się układów start/stop spowodowało jednak, że producenci systemów zasilania gazem szybko wprowadzili odpowiednie rozwiązania i dziś hybrydę można adaptować bez trudu na LPG.

Zastanawiasz się, czy zagazować swoją Hybrydę?

Zespół EGP gwarantuje fachowy montaż LPG do Hybrydy. Dodatkowo cena LPG zaproponowana przez Naszego Specjalistę spełni Twoje oczekiwania i utwierdzi w przekonaniu, że czas na gaz do Twojej Hybrydy.

Zachęcamy do obejrzenia wyjątkowego materiału z Panem Januszem, użytkownikiem Hybrydy zagazowanej w Energy Gaz Polska, a użytkowanej na Taksówce. KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ FILM O ZALETACH HYBRYDY NA LPG.

 

Pan Janusz miesięcznie przejeżdża około 6 tysięcy km miesięcznie jeżdżąc na Taksówce. Hybryda na LPG to niesamowite oszczędności dodatkowo zmniejszające koszta użytkowania auta już i tak bardzo taniego w eksploatacji. 100 km na LPG kosztuje Pana Janusza 11 zł, a gdyby nie miał wstawionego gazu do Hybrydy płaciłby za każde przejechane z Klientem 100 km 22 zł za benzynę. To i tak super wynik zważywszy na spalanie benzyny w hybrydzie w porównaniu z silnikami stricte benzynowymi.

42 Litrowy zbiornik LPG wystarczy na zapewnienie dystansu na autogazie rzędu 600 km. Jakby więc sceptycy nie marudzili konkluzja jest jedna. LPG opłaca się montować do Hybryd bo jeszcze bardziej stają się atrakcyjne dla Właściciela. Taniej można jeździć już tylko skuterem i  to jest piękne!

Tanio, ekologicznie, w wykorzystaniem 3 systemów napędzania auta pod maską. Pan Janusz co 5 lat zmienia samochody a dzięki LPG w Hybrydzie zaoszczędzi dodatkowo 50 tysięcy złotych, tylko dzięki temu, że zdecydował się na konwersję LPG do swojej Toyoty.

Czy można chcieć więcej… tak za 5 lat kolejnej nowej Hybrydy, którą Specjaliści od montażu LPG zagazują na ul. Ostrobramskiej w Warszawie!

Czas na gaz LPG do hybryd dostępnych na rynku tak lubianych przez Biznes! W Energy Gaz Polska Zapraszamy do kontaktu w sprawie montażu i serwisu LPG w samochodach Hybrydowych: KLIKNIJ, EKSPERT DOBIERZE LPG DO TWOJEGO AUTA!

Interesuje Cię montaż LPG? Dobrze trafiłeś! Zadaj pytanie ekspertowi!