montaż autogazu
serwis lpg
o nas
aktualnosciwycena lpgopinie o energy gaz polska
floty
lpg do szkół nauki jazdyraty
galeria
video
instalacje gazowe
direct
gaz ciekły
dlm
cennik lpg
certyfikaty
pytania lpg
mechanika pojazdowa
praca
pasja
sport
raty
kontakt energy gaz polska
serwis autogaz


WTRYSK CIEKŁY DO SAMOCHODU 4, 6, 8-CYL. DO 220KM

vialle - doświadczenie i realizacje Energy Gaz Polska

Instalacja gazowa Vialle LPfi V generacja

Vialle LPfi V generacja

TECHNOLOGIA PRZYSZŁOŚCI DOSTĘPNA JUZ TERAZ


LPfi – Liquid Propane Flex InjectionSystem LPfi to opatentowany, jedyny w swoim rodzaju, innowacyjny system wtrysku gazu w fazie ciekłej, można go porównać z nowoczesnymi systemami wielopunktowego wtrysku benzyny.

System LPfi jest instalacją uniwersalną, modułowy system umożliwia dowolną konfigurację w zależności od typu pojazdu. Można go zamontować prawie we wszystkich silnikach benzynowych, w tym w nowoczesnych silnikach na ubogą mieszankę, silnikach turbo oraz Euro5. Technologia LPfi polega na wtryskiwaniu gazu w fazie ciekłej do kolektora ssącego silnika, co pozwala na precyzyjne dawkowanie gazu. Chłodzący efekt rozchodzącego się ciekłego gazu w kolektorze ssącym skutkuje lepszym nasyceniem cylindrów oraz większą mocą silnika. Ponieważ system LPfi jest kontrolowany przez oryginalny sterownik ECU, wszystkie parametry silnika zostają zachowane i pojazd w mniejszym stopniu zanieczyszcza środowisko. Na wydajność systemu LPfi nie mają wpływu czynniki zewnętrzne, takie jak temperatura, mieszanka gazu, czy ciśnienie zbiornika. Dzięki temu powstaje wysoce niezawodny system.Vialle, holenderski producent instalacji do zasilania pojazdów gazem, jest znaną w całym świecie firmą wiodącą prym w instalacjach LPG. Po latach badań i testów, Vialle stworzyło system wtrysku gazu o parametrach porównywalnych z najlepszymi rozwiązaniami wtrysku benzyny. System LPfi może zostać zaadaptowany do wszystkich nowoczesnych silników z wtryskiem paliwa, oraz jest jedynym systemem który można zastosować do silników z turbo doładowaniem i przystosowanych do pracy na mieszance ubogiej. Jednocześnie nie powoduje on obniżenia osiągów samochodu.

W tej nowej technologii gaz płynny nie jest już odparowywany, lecz wtryskiwany w fazie ciekłej do kolektora dolotowego silnika. Efekt chłodzący rozprężanego gazu daje w efekcie wyższy stopień napełnienia cylindrów, a co za tym idzie wzrost mocy silnika. Nie jest to jedyny element odróżniający LPfi od systemów niższych generacji. Zastosowano tu nowatorską strategię sterowania wtryskiem gazu. Wtryskiwacze gazowe LPfi są zarządzane przez system sterowania wtryskiem benzyny samochodu. Metoda ta jest bardzo naturalna dla silnika oraz wykorzystuje wszystkie elementy technologii przewidziane przez producenta pojazdu. Wszystkie parametry pracy silnika są zachowane a samochód jest bardziej przyjazny dla środowiska.

Elementy charakteryzujące systemy Vialle:
· Nie ma zauważalnej różnicy pomiędzy zasilaniem gazowym i benzynowym.
· Nie ma straty mocy ani różnicy w elastyczności pojazdu.
· Przyśpieszenie na zasilaniu gazowym jest takie jak na benzynowym.
· Samochód nie wymaga dodatkowej opieki ani regulacji.
· Nie ma ryzyka cofnięcia się płomienia w układzie dolotowym, czego nie można wykluczyć w układach z zastosowaniem parownika.
· System wtrysku gazu w fazie ciekłej jest absolutnie niezależny od warunków atmosferycznych.

 
Zobacz nasze aukcje:
  

© Copyright 2016
www.egp.pl